Vocaloid

10. dubna 2012 v 10:00 | Oshiharu-san |  Vocaloid...
Vocaloid je program, pro Japoncké skladate, kteří neumí moc dobře zpívat. Do programu se dají nahrát hlasy profesionálních japonských zpěváků, pro které byli vytvořeny jejich "anime charaktery".

V základním vocaloidu je hlas Hatsune Miku (Saku Fujita) Ostatní jsou k dostání ke koupi na Webu, nebo, na některých stránkách, volně ke stažení (To jsou ale většinou pirátské verze). Také existuje celé anime, se jménem Vocaloid a stejnými postavami. Co se ještě týče programu. program byl přeložen i do angličtiny a co se týče některých charakterů, existují a tací, kteří zpívají i Anglicky. Byl také vytvořen program, na tvoření póz a animací. Jmenuje se "MikuMikuDance" je k dostání volně na internetu.

Něco o MikuMikuDance + funkce
základní funkce grafického editoru MikuMikuDance, nebo, jak ho lidé často zkracují "MMD". Prvně byl k dispozici jen za japonské jeny a v japonské verzi. Nyní je nám tento produkt dostupný zdarma na inetrnetu v anglické verzi. Zjednodušeně: MMD je grafický editor, vhodný k tvoření póz, renderů a animací. Prakticky je to takové amatérské 3D studio. Takové malé DreamWorks . Modely: Většinou postavy Vocaloidu a Utauloidu, ale také často postavičky z Hetalia, různých her a anime/Mangy. A nesmím zapomenout na doplňky. Třeba auta, různé stáže a předměty. Tohle je úzký výběr věcí, které je možné nahrát do MMD. Ve skutečnosti jsou toho tisíce, možná desetitisíce. Základní ovládání se skládá z šesti částí.

1.Modely
2.Doplňky
3.kamera
4.osvětlení
5.přechody
6.pohybování
obrázek na jiné stránce

(Na tomto obrázku jsou symboly a zde vysvětluji, co znamenají)

*Manipulace s modely - loadem nahraješ model a deletem ho odstraníš. Nic jednodušího zde být nemůže. Pozor na jednu věc. Když načítáte modely, dávejte pozor, aby v sobě neměli znaky!!! Jinak se vám nebude chtít model načíst! Pod "load" a "delete" Je "Disp" U něhož je fajfka. To znamená, že můžete udělat, třeba ve videu, aby váš model začal být vidět až na padesátém přechodu. Potom "Shadow" To znamená, že vaše postava bude vrhat stín. Add-syn je málokdy využívaná funkce, a ani vám bych to radši nedoporučovala. To ostatní co je v "model manipulation" je na nic. Nevšímejte si toho.

(srdce)Manipulace s "kostmi" - Co k tomu říct? No, snad budu radši jen vysvětlovat funkce:
Select - vyberete si s ním ,,kost" Třeba rameno, nárt a nebo hlava, krk.
rotate - rotace s vybranou kostí.
move - pohyb s vybranou kostí. Tato funkce není u všech kostí. Jen asi u nohou, u základu těla (ten má postava většinou někde mezi nožičkama... Proto bych nedoporučovala hned na začátku používat například ,,packages" modely. Protože ti ho mají dole u chodidel a lidem se to často plete.) A u vlasů (pokud nemáte zapnuté gravity + any time).

(smajlík)Obličej - pohyby s částmi obličeje
Oči - většinou je k dispozici různé mrkání, otvírání, nebo zmenšování panenek aneb ,,shock" (ale tato funkce je někdy i v sekci others)
Ústa - Tady jsou pohyby ústy, například že postava vyslovuje a,e,i,o nebo u. A poté různé škleby, úsměvy, nebo smutné trojúhelníčky.
obočí - dolů, nahoru, naštvané, smutné, veselé, styl alá "Earl"? Cokoliv si přejete. Obočí je sice malou, ale nikoliv zbytečnou částí obličeje. Jak by na vás mohli kluci potom švihat obočím, holky?
Ostatní - pohyby očima, doplňkama, které u sebe model někdy automaticky má, stydlivé červenání, naštvané křížky. Prostě to, co se nevešlo.

(nota osminová)Ovládání pohledu - pohled zepředu, zezadu, z leva, z prava, ze shora, ze zdola. Co víc dodat.

(znaménko samce)možnosti přehrávání - Když tvoříte video, tak tam máte spoušť. A když ve svém videu máte oblíbenou pasáž, nastavíte si přechody. Např: přehrát 125 - 425 přechod.

(dvojitá nota osminová)Ovládání přechodů - Tady se tvoří video. Je to prosté. Máte přechod 0. Uděláte pózu, v "bone manipulation" Stisknete "select all" a poté "register". Přejedete na třeba přechod 20 a uděláte jinou pózu, a zase "sellect all" a "register" Takhle si vymýšlejte pózy a kravinky, až to bude vypadat, jako nějaký tanec. A kdo ví, třeba vám za ten tanec někdy někdo zaplatí těžký peníze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama